Accept and Continue

Cookies on this site

This site uses cookies. For more information, please see our privacy policy.
Skip to main content

Fixtures 2022

Fixtures 2022

Day Date Opponent Dress Venue Time Rinks

April

Saturday

16th

Opening of Green

Greys

Home

2:00

6

Sunday

17th

Easter Sunday

Monday

18th

Easter Monday

Tuesday

19th

Thursday

21st

Saturday

23rd

Wellington (L)

Greys

Away

2:30

4

Sunday

24th

Tuesday

26th

Brimfield

Greys

Away

2:30

4

Wednesday

27th

HML v Spartans

Greys

Home

6:15

2

Thurdsay

28th

Eardisland

Greys

Away

6:30

4

May

Sunday

1st

Men's County Senior Fours

Greys

Home

10:00

4

Tuesday

3rd

Ledbury

Greys

Away

2:00

4

Wednesday

4th

Ladies County Squad Day

Home

10:00

Wednesday

4th

HML v Ledbury

Greys

Away

6:15

2

Thurdsay

5th

Kington (L)

Greys

Home

6:15

4

Saturday

7th

Open day / New members

Greys

Home

2:00

6

Sunday 

8th

Men's County Senior Fours

Greys

Home

10:00

4

Wednesday

11th

BH Ladies v Glamorgan

Whites

Home

1:30

6

Wednesday

11th

HML v Titans

Greys

Away

6:15

2

Saturday

14th

Hereford (L)

Greys

Away

2:30

4

Sunday

15th

Brecon

Greys

Home

2:30

4

Tuesday

17th

Llandrindod (L)

Greys

Home

6:15

4

Thursday

19th

Bodenham

Greys

Home

6:15

4 Triples

Saturday 

21st

Ladies County Fours

Whites

Home

10:00

Sunday

22nd

Wednesday

25th

HML v Eastnor

Greys

Home

6:15

2

Thursday

26th

Bulmers

Greys

Home

2:30

4 Triples

Saturday

28th

Sunday

29th

Hay on Wye (L)

Greys

Away

2:30

4

Monday

30th

Bank Holiday

June

Wednesday

1st

Ladies County President's Day

Whites

Home

2:00

6

Thursday

2nd

Ross

Greys

Home

2:30

4

Saturday

4th

County Middleton Cup Squad Day

Greys

Home

10:00

6

Saturday

4th

St Martins (L)

Greys

Away

2:30

4

Sunday

5th

Queen's Jubilee

Tuesday

7th

Men's County v Gloucestershire

Whites

Home

2:00

6

Wednesday

8th

HML v Kington

Greys

Home

6:15

2

Thursday

9th

Leominster (L)

Greys

Home

6:30

4

Saturday

11th

Club Comps

Stacey Triples

Greys

Home

10:00

4

Tuesday

14th

Bromyard

Greys

Away

6:30

4 Triples

Wednesday

15th

HML v St Martins

Greys

Away

6:15

2

Saturday

18th

Kingsland (L)

Greys

Away

2:30

4

Sunday

19th

Knighton

Greys

Home

2:30

4

Tuesday

21st

Bulmers

Greys

Away

2:30

4 Triples

Wednesday

22nd

HML v Eardisland

Greys

Home

6:15

2

Thursday

23rd

Ledbury

Greys

Home

6:30

4

Saturday

25th

Ladies County 2 Wood Singles

Whites

Home

10:00

Saturday

25th

Talgarth (L)

Greys

Away

2:30

4

Sunday

26th

Club Comps

Patfry Trophy

Greys

Home

10:00

Wednesday

29th

HML v Ledbury

Greys

Home

6:15

2

Thursday

30th

BH Mixed v

Devon Tourists

Whites

Home

1:30

6

July

Saturday

2nd

Wellington (L)

Greys

Home

2:30

4

Sunday

3rd

Celebration Match v

Three Counties BA

Whites

Home

2:30

6

Wednesday

6th

HML v Ross Titans

Greys

Home

6:15

2

Thursday

7th

Eardisland

Greys

Home

6:30

4

Saturday

9th

Club Comps

White Plate & Thompson

Greys

Home

10:00

Sunday

10th

Kington (L)

Greys

Away

2:30

4

Wednesday

13th

HML v Eastnor

Greys

Away

6:15

2

Thursday

14th

Hereford (L)

Greys

Home

6:30

4

Saturday

16th

Club Comps

Geoff Jones Trophy

Greys

Home

10:00

Sunday

17th

Presteigne

Greys

Away

2:30

4 Triples

Tuesday

19th

Castle Green

Greys

Home

6:15

4 Triples

Wednesday

20th

HML v Ross Spartans

Greys

Away

6:15

2

Thursday

21st

Bodenham

Greys

Away

6:15

4 Triples

Saturday

23rd

County Finals

Sunday

24th

County Finals

Saturday

24th

Llandrindod (L)

Greys

Away

2:30

4

Wednesday

27th

HML v Kington

Greys 

Away

6:15

2

Saturday

30th

Club Comps

White Plate / Thompson

Greys

Home

10:00

Sunday 

31st

Hay On Wye (L)

Greys

Home

2:30

4

August

Tuesday

2nd

St Martins (L)

Greys

Home

6:30

4

Wednesday

3rd

HML v St Martins

Greys

Home

6:15

2

Thursday

4th

Celebration Match v Friends of English Bowling

Whites

Home

2:30

6

Saturday

6th

Club Finals

Greys

Home

10:00

Sunday

7th

Club Finals

Greys

Home

10:00

Tuesday

9th

Brecon

Greys

Away

2:30

4

Wednesday

10th

HML v Eardisland 

Greys

Away

6:15

2

Thursday

11th

Leominster (L)

Greys

Away

6:15

4

Saturday

13th

Builth Wells

Greys

Home

2:30

4

Sunday

14th

Ladies County

Bowen Triples

Whites

Home

10:00

Tuesday

16th

Bromyard

Greys

Home

6:30

4 Triples

Saturday

20th

Kingsland (L)

Greys

Home

2:30

4

Sunday

21st

Presteigne

Greys

Home

2:30

4 Triples

Tuesday

23rd

Ross

Greys

Away

2:30

4

Saturday

27th

Eastnor

Greys

Home

2:30

4

Sunday

28th

Talgarth (L)

Greys

Home

2:30

4

Monday

29th

Bank Holiday

September

Saturday

3rd

Sunday

4th

Builth Wells

Greys

Away

2:30

4

Saturday

10th

Brimfield

Greys

Home

2:30

4

Sunday

11th

Eastnor

Greys

Away

2:30

4

Monday

12th 

County Presidents Match

Whites

Home

2:30

6

Saturday

17th

Ladies County Champion of Champions

Whites

Home

10:00

Sunday

18th

Ladies County Champion of Champions

Whites

Home

10:00

Sunday

18th

Cardiff Ladies

Home

2:00

6

Sunday

25th

Closing of the Green

Greys

Home

2:00

6